Our range of products include marble box with agate stone and gold edges, marble box with brass lid, marble jewelry box, marble handicraft dry fruit box with tray, marble box with tray with meenakari work and marble container with lid for gifting.
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Multistorage Box |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Number of Compartments | 1 |
| Closure Type | Hinged Lid |
| Shape | Rectangular |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Differant Use |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Number of Compartments | 1 |
| Closure Type | Hinged Lid |
| Shape | Round |
| Usage | Hotel Use, Office Use, Gift Purpose, Temple Use, Home Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Jewelry Box |
| Length | Up to 75 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Size | 8x4 inch |
| Type | Dry Fruit Box |
| Diameter | 3 inch |
| Stone Used | Marble |
| Shape | Round |
| Style | Hand-painted |
| Color | Multi-color |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1499 / Piece Get Latest Price
| Size | 14x8x1.5 Inch |
| Usage/Application | Home |
| Color | Golden |
| Number of Containers | As per client's requirement |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
| Surface | Polished |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Jewelry Box |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Color | White |
| Usage/Application | Gift |
| Finish | Hand Painted |
| Number of Compartments | 1 |
| Size | 5x5 Inch |
| Brand | Grahvatika |
| Surface | Hand-painted |
| Weight | 900 grams |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Jewelry Box |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Number of Compartments | 1 |
| Closure Type | Hinged Lid |
| Shape | Round |
| Usage | Office Use, Home Use, Gift Purpose, Temple Use, Hotel Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 2999 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Jewelry Box |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Gift |
| Size | 3x2 Inch |
| Brand | Grahvatika |
| Surface | Hand-painted |
| Shape | Curve |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Arjun Khandelwal
Grahvatika
156, Natanion Ka Rasta, Tripoliya Bazar, Modikhana, Computer And Stationery House
Jaipur - 302003, Rajasthan, India