Our product range includes a wide range of marble handpainted plate with frame, marble meenakari handpainted plates, decorative marble plate for diwali gifting , animal painting, marble handpainted plates 6 inch plate with frame, marble handicraft plate, with wooden stand size: 7 inch and multicolor decorative marble plate, design: hand painting with wooden stand 9 inch.
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 301–350 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Hand Painted, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Corporate Gift, Gift Purpose |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | Up to 150 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Meenakari, Hand Painted |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Usage | Decor Use, Gift Purpose, Corporate Gift |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Gift Type | Corporate Gift Set |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Hand Painted |
| Size | 6x6 inch |
| Material | Marble |
| Occasion | Corporate Gifting |
| Set Contents | Single Piece |
| Usage/Application | Decoration |
| Design | Hand painting |
| Color | Multi-color |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Decor Plate |
| Diameter | 201–250 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Meenakari, Polished, Hand Painted, Printed |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Corporate Gift, Gift Purpose, Decor Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Charger Plate |
| Diameter | 151–200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Printed, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Gift Purpose, Decor Use, Corporate Gift |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 201–250 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Printed, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Decor Use, Corporate Gift, Gift Purpose |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 201–250 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Printed, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Usage | Gift Purpose, Decor Use, Corporate Gift |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 151–200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Size | 6x6 inch |
| Finish | Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Usage | Decor Use, Gift Purpose, Corporate Gift |
| Color | Multicolor |
₹ 1199 / Piece Get Latest Price
| Size | 10x10 Inch |
| Color | Multi-color |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Home |
| Design | Hand painting |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Gift Type | Corporate Gift Set |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Hand Painted |
| Size | 10x10 Inch |
| Occasion | Corporate Gifting |
| Set Contents | Single Piece |
| Weight | Up to 250 g |
| Color | Multicolor |
| Theme | Corporate |
| Packaging Type | Thermocol Box, Box Packing, Wooden Box, Corrugated Box, Velvet Box, Bubble Wrapped, Gift Box |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Size | 6x6 inch |
| Color | Multi-color |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Decoration |
| Design | Hand painting |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Marble Type | Makrana Marble |
| Thali Diameter | 20 cm |
| Work Type | Handpainted |
| Set Content | Full Pooja Set |
| Design Theme | Traditional |
| Usage | Return Gift, Wedding Gift, Festival, Temple, Gift Purpose, Home Pooja |
| Diameter | 9 Inches |
| Material | Marble |
| Size | Large |
| Design | Round |
| Usage/Application | Temple |
| Is It Handmade | Yes |
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Size | 10x10 Inch |
| Color | Multi-colot |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Home |
| Design | Hand painting |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 301–350 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Hand Painted, Meenakari, Printed, Polished |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Corporate Gift, Gift Purpose, Decor Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1599 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 401–450 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Meenakari, Polished, Hand Painted, Printed |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Gift Purpose, Decor Use, Corporate Gift |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 849 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 251–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished, Printed, Meenakari, Hand Painted |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Gift Purpose, Corporate Gift, Decor Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 251–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Usage | Gift Purpose, Decor Use, Corporate Gift |
| Finish | Printed, Hand Painted, Meenakari, Polished |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1199 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 301–350 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Printed, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Corporate Gift, Decor Use, Gift Purpose |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 201–250 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Meenakari, Printed |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Gift Purpose, Decor Use, Corporate Gift |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1199 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 301–350 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Printed, Meenakari |
| Shape | Round |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Gift Purpose, Corporate Gift, Decor Use |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | Up to 150 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Meenakari, Printed |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | No |
| Usage | Corporate Gift, Decor Use, Gift Purpose |
| Panting | Hand Painted |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arjun Khandelwal
Grahvatika
156, Natanion Ka Rasta, Tripoliya Bazar, Modikhana, Computer And Stationery House
Jaipur - 302003, Rajasthan, India