Our product range includes a wide range of white marble handcrafted urli bowl with metal stand for gifting, marble urli bowls 9 inch, white marble scalloped urli, white marble flower urli, designer square marble urli bowl and marble urli bowls.
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Urli Type | Decor Urli |
| Diameter | Up to 200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Usage | Wedding Decor, Resort Decor, Lobby Decor, Festival Decor, Hotel Decor, Home Decor, Temple Use, Restaurant Decor |
| Shape | Flower Shape |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Urli Type | Decor Urli |
| Diameter | 201–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Usage | Restaurant Decor, Lobby Decor, Festival Decor, Resort Decor, Home Decor, Wedding Decor, Hotel Decor |
| Shape | Flower Shape |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1499 / Piece Get Latest Price
| Urli Type | Decor Urli |
| Diameter | Up to 200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Usage | Resort Decor, Home Decor, Lobby Decor, Festival Decor, Hotel Decor, Wedding Decor, Restaurant Decor |
| Shape | Round |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Urli Type | Decor Urli |
| Diameter | Up to 200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Hand Painted, Meenakari |
| Usage | Festival Decor, Home Decor, Hotel Decor, Resort Decor, Restaurant Decor, Wedding Decor |
| Shape | Flower Shape |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch |
| Design | Abstract Design |
| Color | White |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Design | Hand painting |
| Color | White |
| Usage/Application | Decoration |
| Shape | Round |
| Type | Indoor |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 400 ML |
| Finish | Polished |
| Product Type | Urli |
| Code No | Kamal Patta |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Design | Scalloped Design |
| Color | White |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 899 / Piece Get Latest Price
| Urli Type | Table Urli |
| Diameter | 201–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Usage | Restaurant Decor, Resort Decor, Hotel Decor, Spa Decor, Lobby Decor, Home Decor, Temple Use, Festival Decor, Wedding Decor |
| Shape | Round |
| Capacity | Up to 2 L |
| Color | White |
| Usage Position | Indoor |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 799 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch |
| Color | Gold |
| Design | Hand-painted Flower Shaped |
| Style | Antique |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 100 Piece
Arjun Khandelwal
Grahvatika
156, Natanion Ka Rasta, Tripoliya Bazar, Modikhana, Computer And Stationery House
Jaipur - 302003, Rajasthan, India