Pioneers in the industry, we offer marble peacock chopra marble ganesha chopda tilak chopda, marble chopda roli chawal chopda, marble ganesha chopra for kumkum chawal, marble tilak chopada, marble oil burner with jali work and marble lotus tealight from India.
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Height | 2 Inch |
| Material | Marble |
| Color | Multicolour |
| Packaging Type | Box packing |
| Work | Meenakari Work |
| Usage/Application | Gifting |
| Type | Indoor |
Minimum order quantity: 500 Piece
₹ 99 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 Inch |
| Material | Marble |
| Color | white |
| Work | Meena Kari Work |
| Design | Hand painting |
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 Inch |
| Material | Marble |
| Color | Multi-color |
| Packaging Type | SIngle Pcs. Packing |
| Work | Meenakari Items |
| Brand | Grahvatika |
| Shape | Circular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 75 / Piece Get Latest Price
| Height | 4 Inch |
| Material | Marble |
| Color | Multi-color |
| Packaging Type | Single Pcs. packing |
| Work | Meenakari Work |
| Brand | Grahvatika |
| Shape | Peacock Shaped |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 449 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Top |
| Marble Type | White Marble |
| Work Type | Plain |
| Finish | Polished |
| Usage | Gift, Home Decor, Office, Temple, Hotel, Pooja, Corporate Gift |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Color | White |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 475 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Top |
| Marble Type | White Marble |
| Work Type | Plain |
| Finish | Polished |
| Usage | Home Decor, Hotel, Pooja, Temple, Office, Gift, Corporate Gift |
| Color | White |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Box Type | Jewelry Box |
| Length | 76–100 mm |
| Marble Type | Black Marble |
| Finish | Polished |
| Number of Compartments | 1 |
| Closure Type | Hinged Lid |
| Shape | Round |
| Color | Black |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Inches |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Temple |
| Color | Golden |
| Product Color | Multicolor |
| Suitable For | Temple |
| God Name | Laxmi Statue |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1499 / Set of 2 Get Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Marble Type | White Marble |
| Set Contains | 2 Glasses |
| Finish | Hand Carved |
| Color | Multi Color |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 100 Set of 2
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Pot Type | Indoor Pot |
| Height | 9 inch |
| Marble Type | Makrana White |
| Usage/Application | Diwali Gifting |
| Shape | Round |
| Finish | Hand Painted |
| Usage Position | Indoor |
| Color | Multicolor |
| Drainage Hole | With Hole |
₹ 599 / Piece Get Latest Price
| Pot Type | Flower Pot |
| Capacity | 650ml |
| Height | 151–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Shape | Round |
| Thickness | 10 mm |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Temple |
| Brand | Grahvatika |
| Surface | Hand-painted |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 1499 / Piece Get Latest Price
| Marble Type | Makrana Marble |
| Lighting Type | Tealight |
| Craft Type | Hand Painted |
| Usage/Application | Diwali Gifting |
| Usage Area | Indoor, Gift, Hotel, Home Decor, Temple |
| Height | 10–14 inch |
| Base Shape | Round |
| Finish | Polished |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Pot Type | Indoor Pot |
| Height | 9 inches |
| Marble Type | Makrana White |
| Shape | Round |
| Finish | Hand Painted |
| Usage Position | Indoor |
| Color | Multicolor |
| Drainage Hole | With Hole |
₹ 900 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Height | 1.5 Feet |
| With Vase | Yes |
| Usage/Application | Decoration |
| Design | Hand painting |
| Type | Indoor |
| Brand | Grahvatika |
| Base Shape | Vertical |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 699 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Wedding Rituals |
| Brand | Grahvatika |
| Material | Marble |
| Finish | Hand-painted |
| Color | Multi-color |
| Packaging Type | Single-pcs. packing |
| Capacity | 250 ml |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Type | Outdoor |
| Color | White |
| Usage/Application | Corporate Gifting |
| Design | Decor |
| Material | Marble |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Pot Type | Indoor Pot |
| Height | 151–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Shape | Round |
| Finish | Hand Painted |
| Usage Position | Indoor |
| Diameter | 151–250 mm |
| Color | Multicolor |
| Drainage Hole | Without Hole |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Pot Type | Indoor Pot |
| Height | 151–300 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Shape | Round |
| Finish | Polished |
| Usage Position | Indoor |
| Diameter | 151–250 mm |
| Color | White |
| Drainage Hole | Without Hole |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Table Top |
| Marble Type | White Marble |
| Work Type | Plain |
| Finish | Polished |
| Usage | Hotel, Gift, Corporate Gift |
| Craft Technique | Hand Carved |
| Color | White |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Plate Type | Gift Plate |
| Diameter | 151–200 mm |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | brass inlay |
| Shape | Oval |
| Microwave Safe | Yes |
| Food Grade | Yes |
| Usage | Decor Use, Gift Purpose, Temple Use, Home Use, Hotel Use, Restaurant Use, Corporate Gift |
| Color | White |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Decor Type | Showpiece |
| Theme | Religious |
| Marble Type | Makrana White |
| Finish | Polished |
| Usage Area | Temple |
| Height | 151–300 mm |
| Color | White |
| Usage Position | Floor |
| Lighting Option | No Light |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Type | Key-holder |
| Installation Type | Hanging Type |
| Usage/Application | Key Chain Holder |
| Size | Medium |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 999 / Piece Get Latest Price
| Brand | Grahvatika |
| Material | Marble |
| Size | Medium Sized |
| Best For | 750 ml. Bottle |
| Surface | Polished |
| Color | White |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 50 Piece
Arjun Khandelwal
Grahvatika
156, Natanion Ka Rasta, Tripoliya Bazar, Modikhana, Computer And Stationery House
Jaipur - 302003, Rajasthan, India