Prominent & Leading from Jaipur, we offer marble serving platter, white marble fruit bowl marble fruit big bowl, marble bowl set white marble bowl bowl containers with wood tray, marble fruit bowl with marble stand, marble canisters box and marble and wood rolling pin marble belan.
₹ 1560 / Piece Get Latest Price
| Size | 12x12 Inch |
| Color | Multicolor |
| Material | Any Type Of Marble |
| Usage/Application | Home |
| Design | Carving |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Shape | Bowl Shape |
| Color | White |
| Size | 6Inch |
| Material | Marble |
| Usage/Application | Fruit Bowl , Serving Bowl |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Carving |
₹ 875 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Kitchen |
| Type | Indoor |
| Size (Diameter) | 12 inch |
| Diameter | 10 Inch |
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Color | White |
| Material | Marble |
| Set Of Content | 1 Piece |
| Usage/Application | Kitchen |
| Diameter | 12 Inch |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 543 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Home |
| Size | 5x5 Inch |
| Brand | Grahvatika |
| Surface | Polished |
₹ 232 / Piece Get Latest Price
| Tool Type | Rolling Pins |
| Country of Origin | Made in India |
| Packing | Single-piece Packing |
| Brand | Grahvatika |
| Color | Multicolor |
| Material | Marble And Wood |
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Tool Type | Rolling Pins |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Grahvatika |
| Finishing | Polished |
| Color | Multicolor |
| Material | Marble |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 inch |
| Set Contents | Chakla And Belan |
| Tool Type | Dough Maker |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Marble |
| Brand | Grahvatika |
| Color | White and Green |
| Size/Diameter | 10 Inch |
| Shape | Round |
| Surface | Polished |
| Bottom | Ring Carved |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 349 / Piece Get Latest Price
| Tool Type | Rolling Pins |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Marble |
| Finishing | Polished |
| Color | Multicolor |
| Shape | Round |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Inches |
| Color | White |
| Type | Kalbhatta |
| Country of Origin | Made in India |
| Finishing | Polished |
| Shape | multishape |
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Inches |
| Color | White |
| Type | Kalbhatta |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Marble |
| Finishing | Polished |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Size | 4 Inches |
| Type | Kalbhatta |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Finishing | Polished |
| Color | White |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Product Color | Green |
| Size | 60x120 cm |
| Finishing | Polished |
| Wash Care | Dry Clean |
| Product Material | Marble |
₹ 249 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Type | Indoor |
| Color | White |
| Diameter | 6 Inch |
| Design | Carving |
| Product Material | Marble |
| Packaging | Single-piece Packing |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Product Material | marble |
| Brand | Grahvatika |
| Pack Size | 10 Piece |
| Finish | Polished |
₹ 189 / Piece Get Latest Price
| Color | White |
| Usage/Application | Hotel |
| Shape | Round |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Single-piece Packing |
| Material Grade | Pure White Banswada |
| Set Contains | 1 PIece |
₹ 559 / Piece Get Latest Price
| Size | 7 Inch |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Design | Solid |
| Type | Indoor |
| Finishing | Polished |
₹ 455 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Capacity | 100 g |
| Size | Medium |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Carving |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Vertical |
₹ 356 / Piece Get Latest Price
| Size | 9 Inch |
| Shape | Round |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Design | Carving |
| Brand | Grahvatika |
₹ 599 / Set Get Latest Price
| Set Contains | 10 Pieces |
| Usage/Application | Home |
| Color | Silver |
| Finishing Type | Polished |
| Is It Disposable | Non Disposable |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 656 / Piece Get Latest Price
| Size | 10 Inch |
| Shape | Rectangular |
| Mounting | Table Stand |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Brand | Grahvatika |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Kitchen |
| Finishing | Polished |
| Brand | Grahvatika |
| Packaging Type | Box |
| Handcrafted | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Material | Marble |
₹ 456 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Usage/Application | Bathroom |
| Color | White |
| Brand | Grahvatika |
| Product Type | Tissue Paper Holder |
| Shape | Square |
| Surface Finishing | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Tool Type | Rolling Pins |
| Country of Origin | Made in India |
| Handle Material | Wood |
| Size/Dimension | 13 inch |
| Color | White |
| Shape | Circular |
| Surface Finish | Glossy |
₹ 499 / Piece Get Latest Price
| Size | 5 Inches |
| Color | White |
| Type | Kalbhatta |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Marble |
| Finishing | Polished |
₹ 299 / Piece Get Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 10 Inch |
| Material | Marble |
| Set Of Content | 1 |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |
₹ 199 / Piece Get Latest Price
| Material | Marble |
| Size | 12 Inch |
| Color | White |
| Holding Capacity | 2Kg |
| Packaging Type | Pack |
| Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Arjun Khandelwal
Grahvatika
156, Natanion Ka Rasta, Tripoliya Bazar, Modikhana, Computer And Stationery House
Jaipur - 302003, Rajasthan, India